Wycieczki rowerowe

wycieczki rowerowe

Ciekawa okolica oraz liczne leśne drogi zachęcają do wycieczek rowerowych. Obecnie w Ośrodku dostępne są jedynie trzy proste rowery turystyczne (bez przerzutek) dla osób dorosłych oraz dwa rowery młodzieżowe i dwa dziecięce. Ta ilość rowerów pozwala na zorganizowanie rodzinnej wycieczki, jednak często chętnych jest znacznie więcej. Dlatego amatorów takiej turystyki zachęcamy do przywiezienia własnych rowerów. Poniżej przedstawiamy jedynie kilka propozycji. Szczegółowy opis wraz z odpowiednimi mapkami jest zamieszczony w informatorze dostępnym w ośrodku.

Kalwaria w Wielu

Wycieczka do Wiela
Wycieczka o długości ok. 35 km, do pięknej Kalwarii. We wsi także zabytkowy kościół i kąpielisko.

Wycieczka trasą rowerową ścieżki przyrodniczo dydaktycznej.
Tuż obok naszego Ośrodka przebiega trasa rowerowa ścieżki przyrodniczo dydaktycznej wytyczonej przez Wdzydzki Park Krajobrazowy. Trasa liczy ok. 28 km i ma wyznaczone 3 przystanki w szczególnie interesujących miejscach. Przebiega obok siedlisk i wodopojów dzikich zwierząt oraz obok pomników przyrody. Trasa jest oznakowana na drzewach symbolem roweru, na polnych skrzeżowaniach ustawiono dodatkowe drogowskazy.

Grób lotnika

Wycieczka do grobu lotnika
Wycieczka o długości ok. 20 km, na miejsce katastrofy lotniczej, gdzie znajduje się symboliczny grób lotnika. Przy grobie liczne szczątki rozbitego samolotu.

Wycieczka do Lubiany przez Grzybowski Młyn.
Wycieczka o długości ok. 30 km, do miejsowości gdzie znajduje się największa w Polsce i najnowocześniejsza fabryka porcelany. Istnieje możliwość zwiedzenia fabryki i dokonania zakupów w fabrycznym sklepie firmowym. Po drodze stacja hodowli ryb w Grzybowskim Młynie, gdzie można kupić m.in. świeżego lub wędzonego jesiotra.

Skansen kolejowy

Wycieczka do skansenu kolejowego
Wycieczka o długości ok. 25 km, do muzeum starych lokomotyw w Kościerzynie. Przepiękne parowozy i wagony, ciekawe budynki kolejowe (zdjęcie pochodzi ze strony www.ga.com.pl).

Wycieczka do Wygody.
Wycieczka o długości ok. 16 km, wzdłuż jeziora do małej osady na zachodnim brzegu jeziora Wdzydze. Możliwość nabycia doskonałych pomidorów i jeszcze lepszej papryki.