Zasady pobytu z psem w Ośrodku IBW PAN

Pies w Ośrodku

Ośrodek IBW PAN jest jednym z nielicznych ośrodków nad Wdzydzami, w którym możliwy jest przyjazd z psem lub innym zwierzątkiem typu: kot, królik czy papuga.  Jednakże pobyt z psem jest dopuszczalny jedynie w turnusach: I oraz IV i V (pierwsza polowa lipca oraz druga polowa sierpnia i turnus wrześniowy) i wiąże się z pewnymi ograniczeniami.  W turnusach w drugiej połowie lipca i pierwszej połowie sierpnia do ośrodka bezwzględnie nie można przywozić psów. Osobom zdecydowanie nie akceptującym psów proponujemy pobyt w tych terminach.

Właściciel psa musi się liczyć z pewnymi ograniczeniami, bowiem w ośrodku najważniejsi są ludzie, zaś pies jest niestety na drugim planie. Pies nie może zakłócać wypoczynku wczasowiczów. Zwracamy uwagę, że do Ośrodku przyjeżdżają rodziny z małymi dziećmi oraz ludzie starsi. Pies swoim pobytem i zachowaniem nie może wzbudzać niepokoju i obaw. Pies (nawet najmniejszy) nie może hasać po terenie ośrodka - zwierzę musi być pod pełną kontrolą właściciela. Psa nie wolno przyprowadzać na boisko, plac zabaw i kąpielisko (z wyjątkiem "załadunku" psa na sprzęt pływający - ale wtedy pies musi być bezwzględnie na smyczy). Pies nie może zanieczyszczać terenu Ośrodka. W celu załatwienia potrzeb fizjologicznych psa należy wyprowadzać poza ogrodzenie. W przypadku "wpadki" należy natychmiast usunąć zanieczyszczenie. Również przy wyjeździe domek należy dokładnie oczyścić.

Zaznaczamy, że właściciel zobowiązany jest do stosowania się do wszelkich poleceń Kierownictwa dotyczących pobytu psa w ośrodku. Jeśli pies wzbudza zaniepokojenie wśród osób przebywających w ośrodku należy się liczyć koniecznością uwiązania psa na smyczy i założenia kagańca.

Zasady pobytu z psem określa regulamin wczasów z psem. Zasady pobytu z kotem, papużką lub innym zwierzątkiem domowym określa regulamin pobytu ze zwierzątkiem . Osoby zainteresowane pobytem z psem (lub innym zwierzątkiem) koniecznie prosimy o powiadamianie nas przy rezerwacji domku o zamiarze przywiezienia ze sobą swojego czworonoga lub ptaka.

Informacja uspokajająca dla osób obawiających się psów w Ośrodku:

Turnusy z psami prowadzone są w naszym ośrodku od 4 lat. Nasze dotychczasowe doświadczenia są pozytywne: do Ośrodka przyjeżdżają ludzie kulturalni i zdyscyplinowani, akceptujący i przestrzegający zasad pobytu z psem. Ponadto psy w ośrodku nie są widoczne i słyszalne, bowiem mają doskonałe warunki do wybiegania się poza terenem Ośrodka. Przeważnie leżą zmęczone w domkach lub przed domkami lub przebywają z właścicielami na spacerach lub wycieczkach.

Informacja uspokajająca dla właścicieli psów:

Nałożone przez nas ograniczenia na pobyt z psem nie są, wbrew pozorom, uciążliwe. Psy mają bowiem doskonałe warunki do wybiegania się poza terenem Ośrodka, na okolicznych polach i łąkach. W niewielkiej odległości od Ośrodka znajdują się trawiaste półwyspy z piaszczystym brzegiem pozwalające na wspólne plażowanie i kąpiel z psem. Po powrocie ze spaceru, wycieczki lub plażowania psy nie mają ochoty na bieganie po ośrodku - układają się zmęczone w domkach lub przed domkami.

Stary, choć na kociaki.

Stary, choć na kociaki.

Ale upał. Czasami im zazdroszczę, że mają mniej futra.

Ale upał. Czasami im zazdroszczę, że mają mniej futra.