Wypoczynek z dziećmi

Mamo... a co to znaczy, że "Żwirek kręci z Muchomorkiem"? Czy grzyby rosną na piasku?

Mamo... a co to znaczy, że "Żwirek kręci z Muchomorkiem"? Czy grzyby rosną na piasku?

W Ośrodku IBW PAN istnieją bardzo dobre warunki do wypoczynku z dziećmi, zarówno małymi jak i starszymi. Ośrodek położony jest na suchym terenie porośniętym starym sosnowym lasem. Powietrze jest tu przesycone żywicą, zaś piaszczyste podłoże sprawia, że nawet po intensywnych ulewach nie ma błota, co wpływa pozytywnie na stan czystości dzieci i ich ubrań. W razie potrzeby, w damskiej łazience znajduje się pralka wirnikowa umożliwiająca łatwe upranie zabrudzonej odzieży.

Dla małych dzieci zorganizowaliśmy specjalny plac zabaw z piaskownicą i huśtawkami. Położony jest on w pobliżu kuchni, dzięki czemu rodzice przy przygotowywaniu posiłków mogą kontrolować bawiące się dzieci.Przy plaży, na jeziorze wydzielony jest brodzik, zaś piaszczysty brzeg umożliwiająca budowę zamków i babek z piasku. Kamizelki asekuracyjne o różnych rozmiarach pozwalają na wyprawy z dziećmi sprzętem pływającym. Zazwyczaj w lipcu i sierpniu dla wszystkich chętnych prowadzimy bezpłatną naukę pływania.

Uwaga!
W 2023 roku nasza plaża jest wyjątkowo niestrzeżona! Z uwagi na stromo opadające dno prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z kąpieliska. Rodziców prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na kapiące się dzieci!

Teren wokół Ośrodka jest ogrodzony. Od strony jeziora swobodny dostęp do wody możliwy jest jedynie przy ośrodkowej plaży i hangarze na sprzęt pływający, gdzie przeważnie przebywają ratownicy, wczasowicze i wędkarze. Strefa zabudowana domkami i obiektami socjalnymi stanowi zaledwie 30% ogrodzonego obszaru. Umożliwia to dzieciom na nieskrępowaną obecnością rodziców zabawę w granicach Ośrodka. Miejsce, w którym znajduje się nasz Ośrodek posiada pewien urok, sprawiający, że zarówno dzieci, jak i dorośli ponownie przyjeżdżają nad Wdzydze. “Nowe” dzieci chętnie akceptowane są przez “weteranów” i włączane do wspólnej zabawy, co pozwala rodzicom odpocząć od swoich pociech.

Dla małych dzieci zorganizowaliśmy specjalny plac zabaw z piaskownicą i huśtawkami. Położony jest on w pobliżu kuchni, dzięki czemu rodzice przy przygotowywaniu posiłków mogą kontrolować bawiące się dzieci.Przy plaży, na jeziorze wydzielony jest brodzik, zaś piaszczysty brzeg umożliwiająca budowę zamków i babek z piasku. Kamizelki asekuracyjne o różnych rozmiarach pozwalają na wyprawy z dziećmi sprzętem pływającym. Starsze dzieci mogą skorzystać z ogólnodostępnych rowerów, sprzętu sportowo rekreacyjnego (kule, piłki, pingpong, kometka, bojki i deski do pływania). Dużą popularnością na kąpielisku cieszy się deska surfingowa (bez żagla). Ostatnio w "odludnych" miejscach ośrodka powstają z rąk starszych dzieci wspaniałe szałasy i wioski indiańskie.Ponadto wypoczynek u nas może mieć charakter edukacyjny. Przedstawiamy liczne propozycje wycieczek, na trasie których znajdują się atrakcyjne obiekty przyrodnicze, archeologiczne i historyczne.Dużą popularnością cieszą się również sobotnie wykłady w ramach ośrodkowych "Letnich Spotkań z Nauką".

Tato! Tłumaczę jej od godziny co to jest równanie Bernoulliego a ona nic nie rozumie.

Tato! Tłumaczę jej od godziny co to jest równanie Bernoulliego a ona nic nie rozumie.