Wycieczki i spływy kajakowe

Kto jest za powrotem do domu - wiosło w górę!

Kto jest za powrotem do domu - wiosło w górę!

Ośrodek położony jest nad dużym jeziorem o bardzo urozmaiconej linii brzegowej. Jezioro Wdzydze, zwane Morzem Kaszubskim, ma kształt krzyża o czterech ramionach o długościach: 2,8 km, 3 km, 6 km i 8 km. Na jeziorze znajduje się 9 wysp, z których jedna - Wielki Ostrów jest największą tego typu wyspą w Polsce. Przez jezioro przepływa jedna z najpiękniejszych kaszubskich rzek: Czarna Woda (Wda).

Do dyspozycji wczasowiczów jest 8 kajaków (3 drewniane i 5 plastikowych) i jedna łódź spacerowa. Polecamy wyprawy po ramionach jeziora Wdzydze oraz wycieczkę na jezioro Słupinko połączone z ramieniem Radolne rzeką Wdą. Nad tym jeziorem - cichym i odludnym - znajdują sie siedliska dzikiego ptactwa: kormoranów, czapli i żurawi.

W przypadku odpowiedniej ilości chętnych istnieje możliwość zamówienia u zaprzyjaźnionego gospodarza transportu kajaków do Loryńca, Grzybowskiego Młyna lub Sycowej Huty i zorganizowania całodniowego spływu rzeką Wdą. Na trasie piękne jeziora, stacja hodowli ryb, żeremia bobrów, siedliska dzikich ptaków: żurawi, czapli i kormoranów. W 2002 roku koszt takiego spływu wynosił 5 zł od osoby.

spływ kajakowyspływ kajakowyspływ kajakowy