Spacery po okolicy

Pójdę na zwiady, a ty sobie odpocznij w cieniu.

Pójdę na zwiady, a ty sobie odpocznij w cieniu.

Ośrodek wypoczynkowy położony jest w przepięknej okolicy z gęstą siecią polnych dróg pozwalającej na odbywanie licznych i nie uciążliwych spacerów. Poniżej przedstawiamy jedynie kilka propozycji. Szczegółowy opis wraz z odpowiednimi mapkami jest zamieszczony w informatorze dostępnym w ośrodku.

Wieczorny spacer po mleko prosto od krowy.
Spacer o długości ok. 1 km, do pobliskiego gospodarstwa, należący do tradycji tego ośrodka. W kuchni Ośrodka dostępne są kanki na mleko. Uwaga, Gospodarstwo prowadzi również tzw. "agroturystykę". Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje tu możliwość wykupienia obiadów.

Spacer do doliny Czarnej Wody.
Spacer o długości ok. 2 km, do przepływającej w pobliżu pięknej kaszubskiej rzeki. Na tym odcinku rzeki ustanowiono rezerwat przyrody. Występuje w niej rzadka odmiana troci- troć jeziorna.

Spacer na Krzyż.
Spacer o długości ok. 3 km, do skrzyżowania 4 ramion jeziora Wdzydze. Przepiękne widoki.

Spacer do Wąglikowic.
Spacer (zazwyczaj po zakupy) o długości ok. 3 km, do pobliskiej wsi, przez las i pola. We wsi ładny kościół, bar-jadlodalnia i 2 świetnie zaopatrzone sklepy. W miejscowej szkole w sezonie letnim dostępnych bezpłatnie jest kilka stanowisk komputerowych podłączonych do internetu (w godz. 8-15).

Wycieczka do przystanku leśnej ścieżki dydaktycznej.
Spacer o długości ok. 3 km, przez piękny las do jednego z przystanków ścieżki dydaktycznej zorganizowanej przez Wdzydzki Park Krajobrazowy. Możliwość zapoznania się ze specjalnym drzewostanem nasiennym z którego pozyskuje się nasiona do działalności szkółkarskiej.

Spacer wzdłuż brzegu jeziora.
Spacer o długości ok. 2 km, ścieżką wzdłuż jeziora w kierunku pobliskiego Ośrodka Politechniki Gdańskiej. Ok. 100m za Ośrodkiem (przejście wzdłuż brzegu jeziora) znajduje się piękna trawiasta plaża z łagodnie opadającym dnem jeziora.

Spacer do żurawinowych bagienek.
Spacer o długości ok. 2 km, przez piękny las do pobliskich bagienek z dużą ilością żurawin. Występuje tu rzadka owadożerna roślinka - rosiczka.