Jak dojechać do Ośrodka województwie pomorskim

Mapka części wschodniej woj.pomorskiego

Ośrodek IBW PAN położony jest nad jeziorem Wdzydze w odległości ok. 12 km na południe od miasta Kościerzyna, położonego we wschodnio-centralnej części województwa, w odległości ok. 70 km na zachód od Trójmiasta. Jadąc:

  • od strony Trójmiasta należy przejechać przez całą Kościerzynę kierując się na Chojnice, Bytów. Na zachodnim skraju miasta ( po minięciu po prawej stronie dużej stacji benzynowej ORLEN) należy na rondzie skręcić poczatkowo lewo, a następnie z ronda na prawo w drogę do Wdzydz Kiszewskich i Gołunia, skąd do Ośrodka jest ok. 12km.
  • od strony Bytowa lub Chojnic należy zaraz po wjeździe do Kościerzyny skręcić w prawo na drogę do Wdzydz Kiszewskich i Gołunia, skąd do Ośrodka jest ok. 12km.
  • od strony Zblewa należy jechać początkowo na Kościerzynę, minąć miejscowości Stara Kiszewa, a następnie Foshuta (stąd do Zblewa jest 18 km). Jednakże, po przejechaniu 5 km od Foshuty (w kierunku na Kościerzynę) dojeżdża się do skrzyżowania z drogą do Wiela i Gołunia. W tę drogę należy skręcić w lewo z szosy do Kościerzyny na drogę do Wiela i Olpucha. Mijamy Nową Kiszewę i Olpuch. Za Olpuchem, zaraz po po minięciu wiaduktu kolejowego skręcamy w prawo na Gołuń i Wdzydze Kiszewskie. Po minięciu Gołunia, dojeżdżając do Wdzydz Kiszewskich, na wysokości Skansenu skręcamy w prawo ponownie na Kościerzynę. Od tego miejsca do Ośrodka jest ok. 5km.

Dalsze informacje: Dojazd do Ośrodka z okolic Kościerzyny