Jak dojechać do Ośrodka z okolic Kościerzyny

Plan okolic Kościerzyny

Plan okolic Kościerzyny

Ośrodek IBW PAN położony jest nad jeziorem Wdzydze w odległości 2 km na południe od miejscowości Wąglikowice niedaleko osady Skoczkowo. Jadąc:

  • od strony Kościerzyny należy minąć miejscowość Wąglikowice. Za tą wsią, jadąc szosą do Wdzydz Kiszewskich, wjeżdżamy do lasu, by po ok. 500 m z niego wyjechać. Wkrótce po lewej stronie mijamy przystanek PKS (w kierunku Kościerzyny). Zaraz za przystankiem skręcamy w prawo (za drogowskazem do Ośrodka IBW PAN - patrz fotografia poniżej) w szutrową drogę przy której stoi zielony drogowskaz "Czarlina Wieś 2,5 km" i przy której (50 m dalej) stoi biała tablica "Czarlina-Skoczkowo" (patrz foto poniżej). Stąd do Ośrodka jest ok. 1,3 km.
  • od strony Zblewa, mijamy miejscowość Stara Kiszewa, a następnie wioskę Foshuta (stąd do Zblewa jest 18 km). Po minięciu Foshuty jedziemy w kierunku na Kościerzynę jeszcze 5 km. Tu znajduje się skrzyżowanie z drogą do Wiela i Gołunia. Po zjechaniu w lewo z szosy do Kościerzyny na drogę do Wiela, mijamy Nową Kiszewę i Olpuch. Za Olpuchem, zaraz po po minięciu wiaduktu kolejowego skręcamy w prawo na Gołuń i Wdzydze Kiszewskie. Po minięciu Gołunia, dojeżdżając do Wdzydz Kiszewskich, na wysokości Skansenu skręcamy w prawo na Kościerzynę. Mijamy las, strumień w dolinie i znowu las. Po wyjeździe z lasu mijamy po lewej stronie drogę do Ośrodka Politechniki Gdańskiej (drogowskaz OWPG). Około 200 m dalej skręcamy w lewo (za drogowskazem do Ośrodka IBW PAN) w szutrową drogę, przy której stoi zielony drogowskaz "Czarlina Wieś 2,5 km" i przy której (50 m dalej) stoi biała tablica "Czarlina-Skoczkowo". Stąd do Ośrodka jest ok. 1,3 km.

Dalsze informacje: Dojazd do Ośrodka od szosy Kościerzyna - Wdzydze Kiszewskie

Zjazd do Ośrodka z szosy Kościerzyna-Wdzydze (widok od strony Kościerzyny)

Zjazd do Ośrodka z szosy Kościerzyna-Wdzydze (widok od strony Kościerzyny)